Jakość
Konie, które uda nam się zdobyć, oprócz określonej płci czy poszczególnych skilli jakimi zostały obdarowane, posiadają też level oraz TIER
Tier jest wyznacznikiem jakości naszego konia, stoi on ponad levelem i jest od niego znacznie ważniejszy. Przykładowo tier poziomu 3 na poziomie 10 może być wolniejszy od tieru 5 na poziomie 5
Łaciate konie niestety są trochę wolniejsze od tych gładkiej maści
Dlatego jest to pierwszy element przy weryfikacji naszego wyboru. Jak więc rozpoznać tier naszego konia?
O ile przy jego zakupie ta informacja jest dla nas dostępna, o tyle podczas łapania nie wiemy jaki będzie schwytany przez nas zwierzak. Tu z pomocą przychodzi nam ich umaszczenie.
Każdy tier ma charakterystyczną dla siebie maść.
Każdy tier ma charakterystyczną dla siebie maść.
Maści
Tier 1
Tier 3
Tier 4
Tier 5
Istnieje też wiele innych maści i odmian, jednak te są chyba najczęściej spotykane.
Maksymalnie można złapać 5 TIERU
Leveling
Jeżdżąc konno czy też ćwicząc skille, konie zwiększają swój level. Co to dla nas oznacza? Im wyższy level konia, tym więcej otrzymuje on skilli ale również staje się on szybszy.
Na szybkość konia wpływa też jego ekwipunek. Warto przy tym zwrócić uwagę, że niektóre skille można ćwiczyć jedynie kiedy koń ma na sobie odpowiednie elementy uzbrojenia.
Rozmnażanie
Jeżeli maksymalnym tierem dostępnym do złapania jest 5 to co zrobić, by uzyskać konia wyższego tieru nie tracąc przy tym srebra?
Tu pojawia się temat rozmnażania koni.
Co najważniejsze : Konie można rozmnażać dopiero od pewnego levelu. O ile klacz jest zdatna do zapłodnienia już na 15 levelu, o tyle u ogiera, opcja ta pojawia się w okolicy levelu 18.
Im wyższy level rodziców tym większe szanse na wyższy tier potomka.
Gdy już mamy konie zdatne do rozpłodu, umieszczamy je razem w jednym mieście. Można to zrobić po prostu samodzielnie je tam przywożąc, lub używając opcji transportu u stablera w mieście w którym znajduje się zwierze.
Następnie, wystawiamy naszego konia do rozrodu zaznaczając opcję, że chcemy go tylko do własnego użytku. Następnie wybieramy klacz i z listy wchodzimy w opcję breeding wybierając trzecią zakładkę, tam gdzie są nasze konie. Gdy całość się dopełni a nasz jurny ogier spełni swe zadanie otrzymamy źrebię. No oczywiście nie tak od razu. W końcu klacz musi najpierw donosić swoje młode. Trwa to około 3 godzin. Warto więc zrobić to wieczorem, lub mieć w zanadrzu inny środek transportu.
Klacz można rozmnożyć tylko raz, a ogiera dwa. Warto też brać pod uwagę wystawienie konia jako championa do rozrodu by trochę na tym zarobić. Klacz zaś może być sparowana z koniem wystawionym przez innych graczy, oczywiście za odpowiednią sumę.
Klacz można rozmnożyć tylko raz, a ogiera dwa. Warto też brać pod uwagę wystawienie konia jako championa do rozrodu by trochę na tym zarobić. Klacz zaś może być sparowana z koniem wystawionym przez innych graczy, oczywiście za odpowiednią sumę.
Inne wierzchowce
Poza końmi czy osłami mamy również sprawdzające się zwłaszcza na pustyni wielbłądy.
A przy odrobinie wysiłku włożonego w gildię można uzyskać również słonia :
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz